Diş kökleriyle sıkıca çene kemiklerine tutunan dişler beslenme ve sindirim açısından önemlidir. Bireylerin ve diş hekimlerinin önceliği daima sağlıklı dişleri korumaktır. Her şeye rağmen korunamayan, hijyeni iyi olmayan bir ağızda diş etlerinde, dişlerde çeşitli problemler ortaya çıkabilmektedir. Bu problemlerin en önemlisi de diş kayıplarıdır. Tek bir kayıp olsa da eksikliği mutlaka hissedilecek ve bir şekilde yerine koyulması talep edilecektir. Eksilen dişlerin yerine yeni diş yapılmasında tercih edilen kuron köprü, porselen sabit protez gibi yöntemler yerini uzun zamandır diş implantlarına bırakmış durumdadır. İmplantlarla dişlere yeniden eski fonksiyonu ve estetik kazandırılmaktadır. Tıpta farklı alanlarda da kullanılmakta olan implantlar diş hekimliğinde yapay diş kökleri olarak görev almaktadır.

Vücutla Uyumlu Diş İmplantları
Çenelere yerleştirilen titanyum alaşımlarıyla üretilmiş olan implantlar vücutla uyumludur. Dayanıklılık konusunda da ideal seçimler olan implantlar diş eksikliklerini gideren uzun ömürlü seçeneklerdir. Hiçbir dişin kesilmesine gerek kalmadan yepyeni ve çok sağlam dişlere ancak implant protezlerle ulaşılmaktadır. İhtiyaç durumuna göre sadece üst çeneye ya da her iki çeneye de implantla desteklenen tam protezler çene cerrahları tarafından uygulanabilmektedir.

İmplant Diş Avantajlıdır
Hareketli üst çene protezlerinde olduğu gibi damaklarda vuruk oluşturma, yaraların çıkması gibi sorunların hiçbiri yaşanmadan, önerilen tüm bakımların düzenli olarak yapılması koşuluyla implant protez dişlerin çok uzun süreler kullanılabilmesi mümkün olabilmektedir. İmplant protezlerin bir başka avantajı da damağı tam olarak kapatmaması nedeniyle tat almanın azalması gibi sorunlar yaratmamasıdır.

Diş Sayısına Göre Fiyatlar Değişir
Üst çenedeki dişlerin tamamı için implant protez yapılacaksa elbette ki tek dişe göre fiyat katlanacaktır. Hastanın muayenesi ve çektirilen röntgenler sonucu hem implant sayısı hem de uygulanabilir olup olmadığı anlaşılacaktır. İmplant markasına da karar verildiğinde uygulamaya geçilecektir. İmplant tedavisi için gereken süre uzun, malzemeler ithal ve döviz bazlı olduğundan hastalar tarafından yüksek bulunabilmektedir.

İmplant Fiyatları Neye göre Değişir
Özel polikliniklerdeki tedavi ücretleri doktorun tecrübesi ve kullanılan materyallere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Share: