Türkiye’de implant fiyatları konusu akıllara implant fiyatlarının ülkelere göre farklı olup olmadığı sorusunu getirmektedir. Çünkü günümüzde diş kayıplarında en çok tercih edilen uygulamaların başında implant diş tedavileri gelmektedir. Özellikle ülkemizdeki diş kayıpları oranının fazla odluğu düşünüldüğünde önümüzdeki dönemlerde ülkemizde bu yönteme olan talep çok aha fazla olacaktır. Özellikle ülkemizde hekim ve klinik kalitesi dünyanın birçok noktasına göre çok daha iyi seviyelerdedir. Kalite ve fiziksel ortamın dünya standartlarında çok daha iyi seviyede olmasına rağmen ülkemizdeki implant fiyatları oldukça uygun seviyelerdedir. Bu sebeple özellikle Avrupa’nın birçok noktasında implant tedavileri ve diğer diş sorunları için on bilerce hasta gelmektedir. Bu durum ülkemizde sunulan kalitesi işlevselliğin bir sonucu durumundadır.

Ülkemizdeki implant fiyatlarının uygun olmasına rağmen ülkemiz şartları gereği bütçelerin zorlanacağı durumlar olabilmektedir.

Türkiye’deki İmplant Fiyatları

Türkiye yapılan işlemin kalitesi, tecrübe ve klinik ortamlar düşünüldüğünde dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almaktadır. Ülkemizdeki fiyatları etkileyen en önemli unsur kaliteli implant vidalarının yurt dışından ithal edilmesidir. Bu durum fiyatları yukarı çekmesine rağmen ülkemizin sağlık alanında genel fiyat politikası ve kliniklerin önce insan düşüncesi ile hem uygun fiyatlar hem de uygun ödeme koşulları belirlenmektedir. Bu aşamada Türkiye implant fiyatları anlamında kalite ve fayda anlamında ilk sıralarda yer almaktadır.

İmplant Uygulamalarında Diş Hekimi Kalitesi

İmplant uygulamalarında diş hekimi kalitesi son derece önemlidir. Çünkü yapılan bu hizmetin kaliteli ve sorunsuz olabilmesi için implant sürecinin çok iyi yönetilmesi ve yapılan işlemlerde hata payının olmaması gerekmektedir. Özelikle implant vida uygulamalarında kaynaşmanın kalitesi yapılan işçilikle doğrudan orantılı olmaktadır. Bu sebeple ülkemizde implant fiyatlarına etki eden unsurlar arasında bu hizmeti sunan ekibin kalitesi ve tecrübesi oldukça önemli yer tutmaktadır. Bu sebeple şartlar dâhilinde kaliteli markaların tercih edilmesi son derece önemli olmaktadır. Kaliteli İmplantoloji merkezi ekip anlamında yeterliliğe fazlasıyla sahip olmalıdır.

Share: