Dişin mine ve dentin tabaksın da oluşan renklenmelerin yok edilmesi için uygulanan lazerle diş beyazlatma işlemidir. Diş beyazlatıcı ilaç uygulanıp lazer ışığı tutularak diş hekimi tarafın dan yapılır. Diş de oluşan lekelerin, kahve, çay ve sigaraya bağlı sararmalarını giderilerek dişlerin daha beyaz ve parlak olması sağlanır.

Lazerle diş beyazlatma yöntemi kimlere uygulanır?

Lazerle diş beyazlatma yöntemi

Diş rengi sararmış kişilere

Doğuştan dişleri sarı olan kişilere

12 yaş altın da kullanılması uygun olmayan antibiyotiklerin kullanılması sonucu dişler de kahverengi ve sarı lekelenmelerin sebep olduğu durumlar da

Kanal tedavisine bağlı dişler de oluşan morarmalar da

Dişlerin gelişimini tamamlama dan yakalanılan ateşli hastalık sonucun da ki renk değişikliği ve sararma sorunların da

Küçük çocukların fazla miktar da flor almasına bağlı dişler de görülen siyah, gri ve kahverengi noktaların oluşmasına bağlı durumlar da diş beyazlatma yöntemi uygulanır.

Diş beyazlatma kimlere uygulanmaz?

1- Hamile bayanlara

2- 18 yaşın dan küçük olan kişilere

3- Kullanılacak jele alerjisi olan olanlara

4- Dişlerin de porselen olan olanlara

5- Yoğun olarak sigara, çay ve kahve tüketen ve bunların kullanımını azaltamayan kişilere

6- Dişlerin de çatlak ve kırık olanlar da lazerle diş beyazlatma uygulanmaz.

Uygulama için kişinin diş yapısı ve tedaviye ne kadar uygun olduğu araştırılır. Uygun olan kişiler den resim alınır. İlk ve son halini karşılaştırmak için. Uygulama aşamasına geçilmeden önce flour içermeyen bir diş macunu ile seansa gelmeden dişlerin fırçalanması gerekir.

Beyazlatma işlemi başlangıcın da

Ponza ile dişler temizlenir

Dudaklar ve dişler özel koruyucu ile korumaya alınır.

Dişlere jel sürülerek 30 ile 60 sn. arasın da ışınlama uygulanır. Işınlama süresi kullanılan jele ve cihaza göre değişiklik gösterebilir.

Koruyucular temizlenerek seans tamamlanır.

Lazerle diş beyazlatma fiyatları

Diş beyazlatma işlemi yaptırmak için gidilen kliniğin tecrübesine ve kullandığı materyallere göre değişiklik göstermektedir .

Lazerle diş beyazlatanlar bebekken kullanılan antibiyotiklerin sonucun da ilerleyen yaşlar da bazı kişiler de çift renk oluşur. Muayene esnasın da çift renk uyarısı verilmişse beyazlatma işlemi yaptırmamanız iyi olacaktır. Çünkü ne kadar uygulama yapılırsa yapılsın dişler düz beyaz olmayacaktır. Çift renk uyarısı aldığınız halde beyazlatma işlemi yaptırdığınız da dişin alt kısmı beyaz üst kısmı gri gözükecektir. Kalıcılığı 1 ile 3 sene arasın da değişmektedir.

Share: