İnsanlar komple implant diş yöntemi sayesinde sorunsuz anlamda dişlere sahip olabilir. Diş konusu insanları kimi durumlarda çok fazla sıkıntıya düşürür. Çünkü eksiksiz ve sağlıklı dişlere sahip olmak son derece büyük önem taşır. Bu bakımdan da pek çok tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Ancak bu yöntemler arasında en fazla işe yarar olanı implant tedavisidir.

İmplant Diş Nedir?

İmplant, aslında bir diş köküdür. Bu sayede eksik olan dişin işlevselliği de kazandırılmış olunur. Sadece işlevsellik açısından değil; estetik görüntüsü nedeni ile de implant uygulamaları oldukça yaygın bir hale gelmiştir.

İmplantlar, çene köküne yerleştirilir. Böylece eksik dişlerin ortaya çıkardığı görüntü ve işlev kaybı da önlenmiş olur. Son derece uzun ömürlü ve sorunsuz diş kullanımı için uzmanların en fazla önerdiği yöntemdir. Küçük bir cerrahi uygulama ile anında çene köküne, implant yerleştirilir. Son derece sorunsuz bir uygulama olduğu için de insanlar tarafından da çok fazla tercih edilir. Bu nedenle de implant diş tedavisi her geçen gün yaygınlaşmaya başlayan bir yöntem haline dönüşmüştür.

Ataşehir İstanbulimplantoloji Diş Kliniği, İmplant Diş Nasıl Yapılır?

İmplant diş yaptırmak isteyen hastaların temel sorusu; bu dişin nasıl yapıldığıdır. Ayrıca her hastaya uygulanabilen bir yöntem olup olmadığı da yine hastalar tarafından merak edilen sorular arasındadır.

İmplant diş uygulamasında hastanın durumu çok önemlidir. İmplantın uygulanıp uygulanmayacağı; röntgen sonuçları ile belli olan bir durumdur. Hastanın durumuna göre karar verilen yöntem için en önemli durum steril bir ortamdır. Steril bir ortamda kolay bir şekilde uygulama gerçekleşir. Böylece hasta, eksik olan dişlerine tekrar kavuşur.

İmplant diş uygulanırken, hastanın çene yapısı da çok önemlidir. Çünkü implant vidalarının belirli bir yüksekliği söz konusudur. Bu yüksekliğin çene kökünde de bulunması gereklidir. Kemik dokusu yeterli genişlikte olmalıdır. Eğer bu sağlanmıyorsa; öncelikli olarak çeneye gerekli müdahaleler yapılır.

İmplant Diş Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Hastalara uygulanan implant diş yöntemi sonucunda kişilerin dişlerinin temizliğine oldukça fazla özen göstermesi gerekmektedir. Ağız içerisinde yabancı bir madde olduğu düşünülürse; gösterilmesi gereken özen de daha da artacaktır.

Share: