Diş sağlığınız için uygulanacak tedavi implant tedavisi mi? En iyi implant merkezi ile sağlıklı bir tedavi olması mümkün olacak.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılmalı?

İmplant tedavisinin olması gerektiği şartlarda yapılması, en iyi implant merkezi arayışıyla başlıyor hastalarda haklı olarak. Tüm koşulların nitelikli şekilde belirlenmiş olduğu, hijyen ve sterilazyonun yüksek ölçüde sağlandığı kliniklerde tedavinin gerçekleşmesi önemlidir.

Nitelikli bir tedavi için;

Diş ölçülerinizin kusursuz alınması
Dişlerin en iyi şekilde oluşturulması
Kemiğinizde açılan boşluğa dişlerin sorunsuz yerleştirilmesi
Yerleştirme tamamlanmadan önce denemelerin yapılması
İyileşme tamamlanana kadar rahatsız etmeyecek şekilde vidaların kullanılması
Tedavi tamamlandığında ise sorunsuz ve doğal dişlere sahip olmanız önemlidir.
Tüm koşulların kaliteli şeklide sağlanmış olması durumunda, uzun süre kullanacağınız ve rahat şekilde fonksiyonunu değerlendireceğiniz dişleriniz olacak. İmplant tedavisi ile siz de kaybettiğiniz dişlerinizi yaptırabilir, estetik bir gülüşe kavuşabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Elbette tedavinin doktorunuz tarafından uygun görülmesi gerekir. Kişiye implant tedavisinin uygulanması için mutlaka eksik olan dişleri olmalı. Tedavinin amacı, olmayan dişlerinizin kemik üzerinden olmasını sağlamaktır. Bunun için özel olarak diş yapılır. Dişlerinizin ölçüsüne uygun şekilde diş yapılıyor olması, sorunsuz şekilde kullanabileceğiniz dişlere kavuşmanızı sağlar.

Herhangi bir nedenden ötürü dişleriniz kaybetmiş olanlar

Yaşlılık sebebi ile dişi olmayanlar

Orta yaşta olup kaza sonucu dişlerini kaybedenler bu tedavi yöntemini uygulayabilir.

İmplant Tedavisi Avantajları

Takma dişler ile yaşayacağınız pek çok zorluk, implant tedavisi avantajları ile son bulunuyor. Doğal dişlere kavuşmanız açısından ve tak çıkar gibi bir problem yaşamamanız açısından, bu tedavi yönteminin değerlendirilmesi son derece önemlidir.

Uzun süreli kullanımın olması
Dişlerinizin kemik üzerine oturtulması
Doğal bir görünüm elde edilmesi
Tedavi sonrası rahat şekilde dişlerinizi kullanabilmeniz gibi avantajlarınız olacaktır.
Gülüşünüz, olmayan dişleriniz sebebi ile olumsuz etkilenebilir. Ancak tedavinin ardından gülümsemenizin de tam da istediğiniz gibi olması söz konusu olacaktır. Ataşehir İstanbul İmplantoloji İleti Estetik Diş Hekimliği ile diş tedavinizin gerçekleşmesiniz. Tedavi yöntemleri ve tedavi süreci hakkında birebir bilgi alarak, diş sağlığınız için gerekeni yapmanız sağlanacaktır.

Share: