Diş implant uygulaması başarısızlık, daha çok implantın yerleştirilmesinden sonra ilk 2 ay gibi bir sürede ortaya çıkmaktadır. Bu sorun daha çok çene kemiğinin iyileşme sürecinin gecikmesi olarak düşünülmektedir. Bu sorun nedeniyle çene üzerine erken yükleme gibi bazı yöntemlerin uygulanmasını kısıtlı hale gelmektedir. Özellikle kemik dayanıklılığının düşük olduğu durumlarda kemik üzerinde güvenliği tam olarak sağlamak için ihtiyaç duyulacak olan ve gelişen teknolojinin katkısı ile beraber daha da gelişmiş hale gelen implant tedavisinde diş hekimliğine yeni imkanlar ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Neden İstanbul İmplantoji Kliniği

Dişleri olmayan hastaların tedavisi komple bir yöntem gerekmektedir. Uzman hekim kadrosuyla her konuda son derece tecrübeli bir ekipten oluşmaktadır.

İyileşme Süreci

Genel olarak 25 -40 yıl geçmişi olan ve literatüre girmiş implant markaları ile çalışmaktayız.Erken kemik oluşumu süreçlerinin başlaması ile beraber SLActive teknolojisi implantların kemik ile bütünleşmesi için gerekli yeterlilikleri düşürmektedir. SLActive düşük kalitesi olan kemik için bağlantının tam olarak sağlanmasında ortaya çıkmaktadır. Bu özelliği sayesinde implant etrafında yer alan geniş kemik iyileşmesini hızlı bir şekilde sağlanmaktadır.

İmplant Avantajları

Yumuşak doku seviyeleri ile beraber kemik seviyesi implantların uyumunu etkilemektedir. İmplant modelleri gerçeğe yakın görünümleri ile en fazla tercih edilen Diş implant uygulamaları arasındadır. Bu ürünler estetik ve kaliteyi bir arada görmek isteyenler için üretilmiş bir üründür. Dünya üzerinde en fazla tercih edilen diş implant uygulamasıdır. Günümüzde implant fiyatları kliniğe ve doktora göre değişim gösterebilmektedir.

Share: