implant diş yaptırmak

Gelişen teknoloji ile sağlık sektöründe inanılmaz makineler ve çözümler gelişmiştir. Eskiden çözümü olmayan birçok sağlık problemi artık çok kolay bir şekilde çözülmektedir. Kol protezi, ayak protezi, diş protezi insanlığa faydası tartışılmaz gelişmelerdir. Protezler hastaları hem işlevsel hem de görsel olarak rahatlatmaktadır. Yani hasta protez kullanımı ile hem günlük işlerini yapma, ihtiyaçlarını karşılama konusunda rahatlamakta hem de görsel olarak mutlu 60olmaktadırlar. Protez sürekli kendini yenilemektedir. Günümüzün son teknolojisinde kullanılan implantlar ana dişe en yakın olarak yapılan protezlerdir. Ana dişi gibi kök olan ve çene kemiğine uyum sağlayan bu yapay dişi kökleri insanlara büyük bir kolaylık sağlanmaktadır.

İmplant üzerine yapılan kaplamalar ile hasta ana dişi rahatlığına kavuşmaktadır. Son otuz yıl içinde her gün gelişen bu teknolojiyi kullanan hastaların takibinden edinilen bilgi hastaların yaşam kalitesinin yükseldiği yönündedir. Bu gelişme hastaları ruhsal olarak rahatlattığı gibi sağlık açısından da mutluluk verici bir gelişmedir. İmplant diş yapımı ülkemizde de diğer ülkelerde uygulanan teknikler ile başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Çene kemiğine mevcut olmayan ,yeri boş olan eksik dişlerin yerine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır.

Çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köklerine verilen isim İmplanttır. Yaşam boyu sorunsuz bir şekilde kullanılması mümkündür. Uzun ömürlüdür ve içeriği titanyumdur. Cerrahi işlemle implant çene kemiğine yerleştirilir. İmplant bu işlemden sonra üç ay sonra tamamen çene kemiğine tutunmaktadır. İmplant bir diş kökünün yerini alarak, yapılacak protezi taşımaya hazır hale gelmektedir. Bu tedavi yöntemi çene kemiğinde bir veya daha fazla diş eksikliğinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi için çene kemiğinin yerli kalınlık ve yükseklikte olması gerekmektedir. İmplant büyüme ve gelişimin tamamlamamış olanların dışında her yaş gurubuna uygulanabilmektedir. Tedavi lokal anestezi altında yapıldığında hasta acı hissetmez. Duruma göre genel anestezi de uygulanabilmektedir. İmplant uygulandıktan sonra ağız temizliği ve diş temizliğine çok önem göstermek gerekmektedir. Bu bakım konusunda hasta ne kadar titiz davranır ve üç ayda bir hekim kontrolüne giderse implantın ömrü o kadar uzun ve sağlıklı olmaktadır.

Share: