İmplant diş tedavisi günümüzde son derece kolay ve seri şartlarda yapılabilen ve diş kayıplarını gideren bir protez şeklidir. Eşer sizlerin de geçmişten doğan diş kayıplarınız ya da hali hazırda kökten çürümüş dişleriniz ya da kırık dişleriniz varsa gayet estetik biçimde implant diş protezlerinden taktırabilirsiniz. İmplant dişler titanyum elementinden yapıldığından, bu maddeye bağlı olarak son derece güçlü yapıda ve sağlam dilerdir. İmplant diş protezi, bir adet implant kök ve üzerine montelenecek olan implant diş protezinden oluşmaktadır. İmplant dişleri tek diş kayıplarının gidermek amacıyla tek dişlere yaptırabileceğiniz gibi, birden fazla implant uygulamaları ya da tüm damağınıza da implant uygulamaları yaptırabilirsiniz. Diş hekiminizin ön gördüğü ölçülerde ister sabit vidalı implant isterseniz de terinden çıkartabileceğiniz ve temizliğini sağlayabileceğiniz implantlar mevcuttur.

İmplant dişler diğer diş protezleri gibi ağızda oynama, kayma, yerinden çıkma, altına yitecek kaçması gibi sorunlar yaratmaz. Çene kemiğine sabit hareket ettiğinden, rahatça dilediğiniz yiyeceği ısırır ve çiğneyebilirsiniz. Kullananların büyük bir memnuniyetle kullandığı implant protezleri ağzınızın içinde kendi dişiniz doğallığında hareket eder ve görüntü verir. Bu sayede diğer takma dişlere göre de oldukça fark yaratarak uzun vadeli kullanımlarda evladiyelik diş niteliğindedir.

İmplant dişlerin fiyatları diğer dişlere göre oldukça farklıdır evet ama kullanım zarfında gösterdiği performans memnuniyeti açısından, sorunda yaratmayacağından fiyat o kadar da yüksek gelmeyecektir. Bunun yanında dış ülkelerde bir implant yaptırdığınız takdirde misli misli fiyatlar ödendiğini de bilmekte fayda vardır. Bu yüzden implant kullanımı iyi bakıldığı takdirde ekonomik bile olabilmektedir. Ülkemizde büyük şehirlerin her noktasında implant tedavisi yapılmaktadır. Özel klinikler, diş klinikleri, hastaneler, özel hastaneler, devlet hastaneleri ve hekim muayenehanelerinde implant diş tedavisi yaptırmak mümkündür. İmplant diş tedavisi fiyatları: 350 dolar, 600 euro, 700 euro, 1000TL, 1100TL, 1200TL, 2000TL, 1250TL, 2250 gibi fiyatlara yaptırılabilmektedir.. Burada belirtilen fiyatlar tek bir implant ücreti olup, birden fazla implant sayısı yükseldikçe toplu yaptırımlarda fiyatlar da düşmektedir. Buna başlı olarak çene kemiğindeki bazı eksiklikleri gidermek üzere yapılan cerrahi müdahalelerle ilgili fiyatlarda ayrıca eklenebilmektedir.

Share: