implant diş ömrü

Bir insanın bütün bir hayatında aslına bakılırsa en fazla önem verdiği ve bununla birlikte bir de en fazla kullandığı yerlerden biri şüphesiz dişleridir. Sabah öğlen akşam ve hatta bir gün içerisindeki aralarda bile sürekli olarak dişler kullanılır. Ancak ne yazık ki birçok farklı nedenlerden ötürü kaybedilebiliyor. Unlardan biri belki zayıf düştüğü için ve dişin ömrü geldiğinde dolayı kaybedilebilir. Ya da dişlere iyi bakılmadığı zamanlarda bir ya da birden fazla diş de kaybedilebiliyor. Bunun için de tek yapılması gereken elbette diş implantı oluyor.

Yapay Kök Diş

Ne de olsa dişin o noktasının açıkta kalması çok da doğru değil. Bu yüzden dökülen diş ya da dişlerin yerine implant denilen bir yapay kök diş çene kısmına yerleştirilmek sureti ile kişinin gerçek dişiymiş oldukça uzun bir süre kullanmasına fırsat vermektedir. Ancak bu tür bir yapay kök dişin maliyeti de biraz fazla olduğu için böyle bir şeyi yaptıran herkes ilk olarak implant diş ömrü ne kadar onu öğrenmek istiyor. Ancak bunun için bir takım kural ve kaideler bulunmaktadır.

Yani öncelikle bir implantın oldukça fazla bir süre kullanılması için o implantı yapacak doktorun alanında uzman ve fazlaca tecrübesi olması gerekmektedir. Bir diğer durum ise implantın yapıldığı malzemelerin markasıdır. Birçok farklı implant markası piyasada bulunmaktadır ve tüm bu markaları ürettiği yapay diş adına olan malzemelerin kalitesine göre implant diş ömrü değişmektedir.

Yapay Diş Ömrü Fazladır

Genel olarak diş implant diş ömrü oldukça fazladır ve bu tür bir tedavi sürecinden geçen her kişi ya d kişilerin yaptırdığı bu yapay kök dişler oldukça fazla kullanılır. Bununla birlikte markasına ve bir de kalitesine göre değiştiği için en kaliteli ürünlerin bir ömür boyunca kullanıldığı bilinmektedir. Ancak elbette tüm bunlar son derece önemli iken en ez tüm bu durumlar kadar bir de bu tedavinin nerede yapıldığı da aynı şekilde son derece önemlidir.

Share: