İmplant diş protezleri son yıllarda yurt dışından sonra da ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılmakta. Son derece tercih edilen protezlerin başında implant uygulamaları, gerek ön diş sıralamasında son derece estetik ve doğal bir görüntü sergilerken, alt ve üst damakta da yaptırıldığında uzun yıllar son derece sağlam şekiller kullanılabilmekte. Bir çok implant markası kullanılarak uygulanan implant protezler, titanyum maddesinden yapıldığından, hem dayanıklı, hem hijyen hem de evladiyelik dişlerdir. İmplant diş uygulamalarının diğer protezlere göre birçok avantajları vardır. Örneğin dişer protezlerden faydalanıldığında, kayba uğramış dişin yanı sıra diğer dişler de çekilerek, ya da kesilerek boşu boşuna kayba uğramaktadır. Oysa ki, implant protezlerde kayıp dişler tek tek telafi edilebilmektedir.

İmplant dişlerin tek dez avantajı: Bazı durumlarda tedavi süresinin biraz uzun sürebilmesi, bazı durumlarda çene kemiğinin yetersizliğinden doğan cerrahi tedaviler ve birde fiyatlarının pahalı olmasıdır. İmplant protezlerin diğer diş tedavilerinden pahalı olmasının sebebi, malzemelerinin ithal malı dolayısıyla dolar ve euro bazlı oluşundan doğmaktadır. Ama uzun yıllar hiç problem yaşatmadan ve yıpranmadan kullanım sağlayışını göz önünde tutacak olursak, uzun yıllara yayılmış olan bir ekonomik kazanç sağlamış olacağınızı düşünebiliriz. Yanı sıra kemik erimesi yaşamış ve yeterli kemik yapısına sahip olamayan insanlarda yapay kemik dolgusuyla çene kemiğine ek yapılığı takdirde implant uygulaması yapılabilmektedir.

Şu anda yaklaşık olarak 550 çeşit implant markası mevcuttur. Bunların içinde yerli implant markaları bulunmakta fakat ithal implant markalarından bazıları daha kaliteli ve sağlam olabilmektedir. Fransız menşeli implant markaları ülkemizde oldukça tercih edilmektedir. İmplant diş nerede yaptırabilirim? Ülkemizde büyük şehirler de diş hekimi muayenehanelerinde, diş kliniklerinde, diş hastane3lerinde, üniversite hastanelerinde, özel hastanelerde, yanı sıra devlet hastanelerinde her türlü implant uygulaması yapılabilmektedir. Bu tür diş tedavisi uygulayan merkezlerde ister tekli implant uygulaması, ister birden fazla implant uygulaması, isterseniz de tüm alt çene ve tüm üst çene implant tedavisi yaptırabilirsiniz. Fiyatlar konusunda her merkezin kendine göre yerli-yabancı implant malzemesi uygulaması yapmasından kaynaklanan farklı fiyat politikaları bulunmaktadır. Yanı sıra birden çok implant uygulaması yaptırdığınız da da fiyat daha ekonomik seçeneklerde olabilmektedir.

Share: