implant markaları

İmplant diş, diş etine yerleştirilen yapay diş köküdür genel olarak. Son yıllarda kullanımı birçok avantajından dolayı oldukça artmış durumdadır ve diş doktorları tarafından da gelecekte diş tedavisinde en çok tercih edilecek yöntem olacağı düşünülmektedir. Birçok avantajının yanı sıra fiyatının pahalı olması açısından en çok tercih edilen yöntem değildir. İmplant diş markaları, implant uygulaması için en önemli noktalardan biridir.

İmplant tercih edildiği durumlarda implant markası, diş etinin sağlığının korunması, implantın ömrünün uzun olması, ağız ve kemik yapısıyla uyumlu olması açısında önem taşır. İmplant markasını seçerken bir kaç faktöre dikkat edilmesi, doğru seçim için önemlidir. Aksi halde, kalitesiz bir malzemeye sahip implant ilerde birçok sağlık problemine neden olacaktır. Alerjik reaksiyonlardan diş eti erimesine kadar birçok sorun, sağlıksız malzemeye sahip implantın neden olacağı durumlardandır.

Öncelikle alınacak ürün kesinlikle araştırmaları tamamlanmış, deneme testlerden geçmiş ve bir patente sahip olmalıdır. Gerekli deneme, araştırma ve testlerden geçmemiş ürünleri kullanmak, birçok risk taşır. Ürün üzerinde yapılan araştırma ve testler, yani ürünün daha önce denenmiş olması, en önemli güvenlik gerekliliklerinden biridir. İmplantın, ağız yapısına uyumlu olması, kemik ve doku uyumunun bulunması ve bu konuda da gerekli testlerden başarıyla geçmiş olması gereklidir.

Aksi halde yine diş eti erimesi ya da alerji gibi diş eti sorunlarına neden olabilir. Bütün bunların yanı sıra daha sonra üzerinde uygulanacak protez diş için de birçok değişik alternatife açık olabilecek, esnek bir yapısının bulunması önemlidir. Böylece implant üzerine diş seçimi ve uygulaması da daha kolay hale gelecektir. İmplantın iyi bir yapısı olduğunu gösteren diğer bir faktör de çabuk iyileşmesi ve ağıza uygunluğunun tam olmasıdır. Rahatsız bir his veren, kaşınma ya da ağrıya neden olan, diş etine yeterince oturmayan ürünler ağız sağlığı ve konfor açısından yeterli olmayacaktır.

Piyasada birçok implant diş markası bulunmasına rağmen, bir kaç önemli noktaya dikkat edildiği takdirde implant için doğru seçim yapmak zor değildir. Doğru bir marka seçimiyle uzun seneler sorunsuz kullanılabilecek bir diş tedavisi sağlanacaktır.

Share: