implant kaç para

İmplant diş son senelerde özellikle de günden güne gelişmiş son teknolojiler sayesinde, hem estetikliği, hem sağlamlığı, hem de işlevselliği açısından gözde diş tedavilerinden biri olmuştur. Çünkü implant diş yaptıracağımız zaman, sadece rahatsız olduğumuz dişi yaptırma imkanımız doğar. Çürüğün diş köküne kadar indiği, köke kadar kırıldığı hallerde, hasta diş kökünden çekilerek çıkan diş kökünün yerine, çene kemiğine yeni bir kök sistemi yani implant kök yerleştirilir. Ardından üzerine de implant protez yerleştirilir. Bu sayede yandaki hiçbir diş bu işlemden etkilenmez ve sağlam diş kaybına uğranmaz. Oysaki diş kayıplarından dolayı mecburen köprü yaptıracağımız zamanlarda, çekilecek olan çürük dişlerin yanındaki sağlam dişlerde kesilerek şekillendirilmekte bu saye de de sapasağlam dişler yok edilmektedir. Aynı şekilde, diş kayıplarından dolayı damak yaptırmak zorunda kaldığımızda da, sapasağlam birçok dişimizden oluruz. İşte bu gibi durumlarda, implant tedavisi bizi boşu boşuna sağlam diş kaybına sokmadığından çok avantajlı bir durumdur.

Dünyada 550 çeşidin üzerinde farklı marka ve şekilde implant türü mevcuttur. Dolayısıyla marka ve farklı ülkelerin üretimi olan implantların fiyatları netice de çok farklı fiyatlara olabilmektedir. Yanı sıra ülkemizde de yerli ve yabancı implantlar kullanıldığından (özellikle Fransız malı olanlar çoğunlukla kullanılmaktadır), ithal olanlar daha kaliteli, sağlam ve uzun soluklu olabilmektedir. Bu yüzdende dolar ve euro nun yükselişine başlı olarak haklı yüksek fiyat sunumları olmaktadır. Bu yüzden de fiyatlar sabit olmamakla beraber değişebilmekte, yanı sıra bölge bölge de farklı olabilmektedir. (diş hekimleri ve diş klinikleri fiyatları da farklılıklar göstermekte) Ama ortalama olarak verebileceğimiz bir fiyat toplu implant yapımlarında adet başına 1.500 TL gibi bir fiyat olabilmektedir. İmplantları kayba uğrayan diş sayısına bağlı olarak, tekli, 2-3 çoklu veya tam damak sayısı kadar yapılabilmektedir.

Yanı sıra implant diş kökünün malzemesi, yeryüzünde var olan en kaliteli ve bakteri barındırmayan elementlerden olan titanyumdan olup, ağız içinde kemik, diş eti, diğer diş yapısına zarar vermeyecek bir maddedir. İmplant dişler çok sağlam yapılı, çok uzun yıllar ağzınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz, estetik ve işlevsel yapay diş modellerinden olduğundan, implant diş kaç para sorgusu bu açıdan bakıldığında fiyatları da elzem olabilmektedir.

Share: