İnsanların yaşantıları değiştikçe estetik anlayışları da değişir. Bu da dönemin popüler konularından biri olan estetik kaygıları farklılaştırmıştır. Aslında asırlardır önemli olan dişler, günümüzde estetik gülüş tasarımı adı altında daha düzgün hale getirilmeye çalışılmıştır.

Asırlar önce insanlar kendilerine eş seçerken dişlerine bakıp karar veriyordu. Bir insanın sağlıklı olduğu dişlerinden anlaşılıyordu. Günümüzde de aslında farksız olan durum biraz daha değişik bir boyuta ulaştı. Güzel gülüşler, güzel konuşma ve estetik açıdan önem taşımaya başladı. Önce ön dişlerin daha büyük ve öne çıkık olması modası ortaya çıktı, daha sonra da kişinin ağız yapısına en uygun olan gülüş tasarımı yaratılmaya çalışması için gülüş estetiği yapılmaya başladı.

Estetik gülüş tasarımıyla birlikte dişlerin görünümünün güzel olmasının yanında kişinin ağız yapısını kullanmak açısından da konuşma ve yemek yeme gibi temel ihtiyaçlarının sorunsuz bir biçimde devam etmesi sağlanır.

Estetik Gülüş Tasarımı Kimler İçindir?

Estetik gülüş tasarımı diş yapısı bozuk olan kişiler içindir. Yani eksik dişler, şekli bozuk dişler ve kişinin dudak yapısına yapılan müdahaleler bir arada kullanıldığında estetik gülüş tasarımı da ideal bir şekilde tasarlanmış olur.

Sadece dişlere değil dudaklara da müdahale gerektiren estetik diş tasarımı ile diş, damak ve dudak bir bütün olarak düşünülür. Bu şekilde estetik gülüş tasarımının da planlanması söz konusu olur. Öncelik diş sorunlarının olup olmadığının belirlenmesidir.

Estetik Gülüş Tasarımı Maliyeti

Ülkemizde diş hekimleri, estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmıştır. Bu şekilde estetik gülüş tasarımı ve dudak estetiğine eklenen diş ve damak estetiği devreye girmiştir. Estetik operasyonlarla gülüş tasarımının planlanması için çeşitli maliyetlerle birlikte değerlendirilen operasyon, kişiye özel tasarlandığı için maliyetler de değişmektedir.

Estetik Gülüş Tasarımı Aşamaları

Estetik gülüş aşamalarının tasarlanması için öncelikle damak ve diş yapısındaki sorunların çözülmesi gerekir. Bu durum da iyi bir muayene ile mümkündür. Kişiye özel diş tasarımı yapılarak sorunların düzelmesi sağlanır, sorunlar düzeldiği zaman da estetik gülüş tasarlanarak gerekiyorsa dudaklara son dokunuşlar yapılarak hastanın gülüş estetiği tamamlanmış olur.

Share: