Ülkemizde bir insanın ortalama yaşam süresi TUİK verilerine göre 75 – 80 yıl olarak belirtilmektedir. Erkekler 75 yıl kadınlar ise 80 yıl ortalama yaşam süresine sahiptir. 90’lı yıllarda bu ortalama 70 bile değildi. Şunu soracak olabilirsiniz, bir insanın yaşamı artar mı? Herkes kaderinde ne ise onu yaşar diyebilirsiniz.

Doğru herkes kaderinde ne ise onun kadar yaşar. Ne bir saniye ileri nede geri gelmektedir. Bu tamamıyla fıkhi bir konu, en nihayetinde Allah olacakları da olmuşu da bilendir, deyip isterseniz konumuza geri dönelim. Sağlıklı yaşam insan ömrünün sıhhatli ve uzun sürmesini sağlar. Vücudumuzu halsiz ve takatsiz bırakan mikrop, çürük, bakteri ve benzeri organizmaları tedavi ederek daha sıhhatli olabiliriz. Ama en önemlisi hastalık başımıza gelmeden önleyici tedavi de denilen sağlıklı yaşamanın yollarını bilmeliyiz.

Diş Sağlığı

Bir insan, sağlıklı dişlere sahip ise işin en büyük kısmını başarmış olur. Sağlıklı diş sağlıklı yaşam demektir. Ağrıyan çürük bir diş hem psikolojik hem de anatomik olarak bizi hasta eder. Bu nedenle dişlerimize vücudumuzun diğer uzuvlarından daha çok özen göstermeliyiz. Diş bakımı kısa ve kolay bir iştir. Sadece her yemekten sonra 2 dakika dişleri fırçalamak ve diş eti ve minesine zarar verebilecek şeyleri çiğnememek yeterli diyebiliriz. Tüm bunlara rağmen dişimizde bir problem veya düzensizlik var ise çözüm yerinin diş polikliniği olduğunu söyleyebiliriz.

Ülkemizin en ücra köşesinde bile Özel ve kamu kesimine ait diş polikliniği bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Ataşehir Diş Kliniği’dir. Diş hastalıklarında dair A\’dan Z\’ye tüm tedavi yöntemini uygulayabilmektedir. Çürüklere karşı porselen dolgu, İmplant ve İmplantoloji uygulamaları, Estetik porselen diş uygulaması, rahat gülmeyi engelleyen diş bozukluklarına karşı diş estetiği hizmetleri ve diş hastalıklarıyla ilgili daha birçok konuda hizmet vermektedir. Sağlıklı diş ve gülüşlerin adresi Ataşehir diş polikliniği size bir telefon kadar yakın.

Diş, insanın midesine giden yolda en vazgeçilmez uzvudur. Bir diş polikliniği, uzun yaşamın sırrını verebilecek ender tıbbi merkezlerdendir. Diş rahatsızlıklarınızda işinin uzmanı diş hekimine veya polikliniğine gitmeniz en az sağlığınız kadar önemlidir.

Share: