Her insan sağlıklı ve güzel görünen dişlere sahip olmak ister. Güzel gülüşler her zaman insanların beğenisi kazanır. Bunun için dişlerimizin bakımı yapmamız ve iyi bakmamız gerekmektedir. Aşırı asitli ve şekerli yiyeceklerden kaçınmamız ve eğer yediysek de sonrasında ağız temizliğimiz yapıp dişlerimizi düzenli fırçalamamız gerekmektedir. Eğer sağlıklı bakılmayan dişlerde hem diş eti hem de dişlerde problemler oluşmaya başlar.

Diş estetiği;

Dışarıdan görünüşünde yamukluk ve beyaz rengin dışına çıkan dişlerde birde diş etlerinde meydana gelen problemlerin hepsinin çeşitli müdahalelerle olağan görünüşüne geri kazandırmaktır. Sararmış ve çeşitli dış etkenlerden dolayı meydana gelen lekelerin bir takım klinik ilaç ve operasyonlarla güzel görünen beyaz dişlere sahip olmak için her zaman diş estetiği uygulanmaktadır. Bu uygulamalar hem estetik görünüş için hem de sağlık için bir hayli gereklidir.

Yapılan klinik müdahaleler sayesinde diş ve diş etlerinde meydana gelen diş taşı, iltihaplar her zaman bireylere sıkıntı yaratmaktadır. Diş fırçala esnasında meydana gelen diş eti kanamalarının başlıca sebepleri diş taşlarıdır. Diş taşları ilk önce dişe daha sonrasında diş etlerine olumsuz etki etmektedir. Hem dişlerde yapı bozukluklarına sebep olmakta hem de ileride sonuçları daha ağır olacak problemlere yok açacaktır. Diş estetiğinin önemi burada daha çok ortaya çıkmaktadır.

Sosyal hayatımızda estetik diş ve gülüşe sahip olmak çok önemlidir. Bunun için sizlerde profesyonel ekibimize diş sağlığınızı emanet edebilirsiniz. Estetik diş ve diş etlerine ağrısız ve acı çekmeden ulaşabileceksiniz. Hekimlerimizle yapacağımız seanslar sonrasında hiç olmadığı kadar sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olacak, estetik diş tedavileri ile çevrenizin olumlu görüşlerine şahit olacaksınız.

Dişlerde meydana gelen anatomik bozukluklar, yanlış tedavi sorunları, çay, kahve ve sigara lekeleri, küçük yaşlarda meydana gelen çükür problemleri ve bunlar gibi birçok ağız sağlığına ait sıkıntıları kliniğimize gelerek kısa sürede geride bırakabilirsiniz. Uzman ekibimiz her türlü diş ve diş eti rahatsızlıkları gibi sizlerin bu sorunlarınızı ortadan kaldırarak daha sağlıklı dişleri elde etmenizi ve çevrenizdeki insanlara daha güzel gülmenizi sağlayacak.

Share: