ATAŞEHİR GÖMÜK DİŞ ÇEKİMİ YÖNTEMLERİ

Gömülü diş ameliyatı dişin pozisyon itibarı ile değişkenlik gösterebilir. Eğer yirmi yaş dişi normal bir şekilde gelişim göstererek çıkar ise normal dişlerden farksız bir şekilde çekilebilir. Gömük diş problemi, sadece yirmi yaş dişi bölgesinde değil, ön diş bölgesinde de yani ağız içinde tüm dişlerde görülebilir.

Ataşehir gömülü diş hastanesi ve gömülü diş ameliyatı yapan tüm kliniklerde daha sık rastlanan vakaların yirmi yaş gömük diş problemi olduğu gözlemlenmektedir. Gömük diş denilen yirmi yaş dişi veya diğer dişlerden herhangi birinin, normal gelişim göstermek yerine, üç farklı türde oluşabilen kusurlu gelişim göstermesi sonucunda meydana gelen problem farklı yöntemlerle operasyonel olarak tedavi edilir.

Diş etinin altında olan gömük dişler: Diş etinin altına kadar ilerlemiş olan gömük diş sorununun ameliyatı çok zor bir ameliyat değildir. Diş etinin altından normal bir diş çekimine benzer bir şekilde gömük dişin çıkarılması söz konusudur. İyileşme süreci kemik altına ilerleyen dişten çok daha hızlı ve fazla acı vermeden devam edecektir.

Kemiğin altında olan gömük dişler: Kemik kaldırılarak altından diş çıkarılır. Genellikle tek parça halinde alınması muhtemel olan diş bazı durumlarda iki ya da daha fazla parçalar halinde de alınabilir. İyileşme süreci yapılan operasyona göre daha uzun ve rahatsızlık verici olabilir.

Yarısı kemiğin yarısı diş etinin altında olan gömük dişler: Bu tür problemlerde de tamamen kemiğin altına yerleşmiş gömük dişe göre daha kolay bir iyileşme süreci gösterebilir her üç durumda da dişlerin köklerinin büyüklüğü, genişledikleri alanın büyüklüğü, operasyonun zorluğunu ya da kolaylığını etkileyen faktörlerdir.

Her üç tür operasyonda da hasta sistemik bir problem taşımıyor olması halinde lokal anestezi yapılır. Genel anestezi ihtiyaç hissedilen bir uygulama değildir. Ataşehir gömülü diş hastanesi, diş klinikleri, diş estetiği, protez diş, implant, kanal tedavisi, porselen diş vb. konularda dilediğiniz tedavi ve desteği sağlayabilirsiniz. Ayrıca her gömük diş çekilmek zorunda da değildir. Hekimin önerisine bağlı olarak farklı yöntemlerle diş, çene yapısına çekim işlemine gerek duyulmadan da uyum sağlayacak şekle getirilebilir.

Share: