YİRMİLİK DİŞ ÇEKİMİ

Büyüme ve gelişme evrelerimizin bir sonucu olarak vücudumuzda, fiziksel görüntümüzde değişimler meydana gelmektedir. Bu değişimler aslında sadece işin görünen kısmında değillerdir. Ağız içimizde, çene yapımızda da meydana gelmektedirler.

Yirmilik diş denilen dişler çıkarken elbette ki, süt dişlerimizin dökülüp yerine esas dişlerimizin çıkması olayı kadar kolay bir şekilde çıkamazlar. Yirmilik dişlerin kendilerine has bir ağrıları görülmektedir. O diş çıkana kadar başınızı koparıp atmak isteyebilirsiniz. Hatta ağrısı geçsin diye denemediğiniz yöntem kalmaz. Yirmilik dişler, ağız içerisinde kendilerine yer bulmakta genelde zorluk çekerler. Ağzın en arka kısmında çıkan bu dişler, gömülü olarak çıkabilir veya yamuk bir şekilde çıkıp ağzınıza ve dilinize batabilir.

Bu sebeple insanlar genelde bu diş çıktıktan hemen sonra yirmilik dişlerini aldırmak isterler. Fakat çıkma süreci sancılı bir süreçtir. Ayrıca bu dişler eğer, rahatsız ettiği halde zamanında çekilmez ve üstüne bir de çürürse işler daha da sarpa saracaktır. Bu yüzden bu dişler çıktıktan sonra bir doktor yardımı ile çekilmesi çok önemlidir. Yirmilik dişini çektirmek isteyip fiyatını merak edenler olabilir. Peki, 20lik diş çekimi fiyatı ne kadar? Normal diş çekimi ile yirmilik diş çekimi fiyatı arasında bir fark var mı?

Çekilirken veya çekildikten sonra çok ağrı yapar mı? Şişlik olur mu? Gibi sorular en çok merak edilenlerden… Öncelikle yaptırdığınız yere göre değişen bu 20lik diş çekimi fiyatı genellikle 50-250 TL arasındadır. Fakat dişiniz için cerrahi bir operasyon gerekirse bunun için 250-1000 TL gibi bir parayı gözden çıkarmanız gerekecektir. Normal diş çekimi ile 20lik diş çekimi arasında bir fiyat farkı yoktur. Tek fark 20lik dişlerin yapısındaki bozukluk ve daha zor bir çekim aşaması olmasıdır. Çekimden sonra, kanama ve şişlik görülebilmektedir.

Ayrıca iyileşme süreci içerisinde her ne kadar canınız yansa bile, dişinizin çıktığı zamanlardaki ağrıya oranla çok daha az bir ağrı hissedilir. Eğer; yirmilik dişinizi çektirdikten sonra diş hekiminizin tavsiyelerine uyarsanız çok daha az ağrı hisseder ve daha kısa sürede iyileşme sürecini yaşarsınız.

Share: